W dniu 20 października Pierwszaki wraz ze swoją wychowawczynią odwiedziły bibliotekę szkolną. Celem wizyty było przekazanie książeczek pt.„Pierwsze Abecadło ”,które wchodzą w skład przygotowanej przez Instytut Książki wyprawki czytelniczej w ramach kampanii: Mała książka-Wielki człowiek. Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, zachęcanie do czytania.
Miłośniczki książek z klasy III -Ula i Marysia zapoznały swoich młodszych kolegów z listem książki do dzieci, z którego dowiedzieliśmy się czego nie lubią książki oraz jak o nie dbać , by nam długo służyły. Także Pierwszaki pochwaliły się dotychczasową wiedzą o książkach, zapewniły że lubią książki i będą czytać.
Mamy nadzieję ,że z radością będą kontynuować swoją przygodę najpierw z alfabetem, a później z czytaniem, a otrzymane książeczki staną się ulubionymi w domowej biblioteczce.

Barbara Kołodziejska