W piątek 18 czerwca uczniowie klas V i VI wzięli udział w niecodziennej lekcji. Poprowadził ją dziennikarz Andrzej Szatan, pomysłodawca i założyciel strony internetowej AS Serwisowy – Praszkowski Przegląd Wydarzeń. Zamiast zeszytów – na ławkach egzemplarze gazety, w roli nauczyciela – dziennikarz, zamiast notatki z lekcji – profesjonalny artykuł prasowy – tak w skrócie wyglądały piątkowe zajęcia z języka polskiego.- Czterdzieści pięć minut lekcji to oczywiście za krótko, by przeprowadzić profesjonalne warsztaty dziennikarskie – wyjaśnia Andrzej Szatan. – Dlatego skoncentrowałem się na przedstawieniu specyfiki zawodu dziennikarza oraz zapoznaniu młodych ludzi z budową artykułu prasowego.Uczniowie, w czasie zajęć z AS-em, dowiedzieli się także, jakie typy gazet i czasopism wydawane są w Polsce oraz zapoznali się z tygodnikiem „Kulisy Powiatu”, wydawanym przez 15 lat w powiatach kluczborskim i oleskim.- Takie zetknięcie z tradycyjną gazetą to dla młodych ludzi coś zupełnie nowego – podkreśla nauczycielka Anna Paduszek. – Obecnie wszelkich interesujących nas informacji czy artykułów szukamy w internecie a po papierowe czasopismo sięgamy bardzo rzadko.Trzeba przyznać, że taka forma zajęć lekcyjnych bardzo spodobała się uczniom a podsumowaniem tych krótkich warsztatów dziennikarskich jest niniejszy artykuł prasowy.