Nie warto czekać, aż się nam zdrowie zepsuje, aby się przekonać, co straciliśmy. Lepiej uczmy się mądrze o nie dbać, aby jak najdłużej z niego korzystać.

A zaczynajmy od najmłodszych lat…

Dlatego też w naszej szkole cały ubiegły tydzień był obchodzony jako TYDZIEŃ dla ZDROWIA. Miał on na celu kształtowanie wśród dzieci zachowań prozdrowotnych oraz promowanie zdrowego stylu życia.

W poniedziałek 8 kwietnia odbył się Konkurs Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas. W wtorek klasy VII i VIII wzięły udział w spotkaniu z Panem Damianem Błaszczakiem, który przeprowadził zajęcia pt.” Czego nie lubi nasz kręgosłup?”. Natomiast uczniowie klasy I i II uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem naszej szkolnej Pani pielęgniarki.

W środę dzięki spotkaniu z Panią doktor Małgorzatą Kałwak-Baran klasy V i VI dowiedziały się jak działa i czego nie lubi mózg nastolatka. Była to również „słodko-zdrowa środa”, gdyż dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców przedstawiciele klas przygotowali dla całej społeczności szkolnej pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Na zakończenie w czwartek uczniowie klasy III i IV wzięli udział w spotkaniu z Panią dietetyk, która m.in. obaliła mity dotyczące zdrowego odżywania i wyjaśniła na czym polega zawód dietetyka.

Bardzo dziękujemy Wszystkim zaproszonym gościom, którzy poświęcili nam swój czas i wsparli nasze działania.