Dziś w naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym roku nasza akcja przeniosła się na ulice Strojca, gdzie odbyło się sprawdzanie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminu. Patrol egzaminacyjny sprawdził znajomość tabliczki mnożenia wśród dorosłych, a także uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach.

Poprzez wspólną zabawę, łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Chcieliśmy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wybieramy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.