Świętujemy: Dzień Pieczonego Ziemniaka oraz uroczyste otwarcie boiska do plażowej piłki siatkowej!

We wtorek 21 września miało miejsce uroczyste otwarcie szkolnego boiska do siatkówki plażowej, połączone ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Wydarzenie otworzyły uczennice VIII klasy Nicola Czerchlańska oraz Sandra Kuc, a następnie Halina Kowalczyk powitała zaproszonych gości, którymi byli: Bogusław Łazik – przewodniczący Rady Miejskiej w Praszce, Zofia Kokot – radna sołectwa Strojec oraz Jarosław Knaga – zastępca dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce.

Pani Dyrektor Halina Kowalczyk, zwróciła uwagę, że budowa boiska to również duża zasługa uczniów. Szkolna reprezentacja dwukrotnie w ogólnopolskim konkursie Drużyna Energii zajmowała trzecie miejsce w Polsce, dzięki czemu zdobyła na budowę tego boiska około dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Sporo ciepłych słów padło również pod adresem wuefistki Barbary Morawiak, która przygotowywała szkolnych sportowców do tych zawodów, a także – wraz z Ryszardem Garncarkiem, Bartoszem Kamykiem i Mateuszem Pokorskim – budowała boisko i koordynowała wszystkie sprawy związane z inwestycją. Boisko będzie też do dyspozycji społeczności lokalnej. Strojeckie boisko, do budowy którego zużyto aż 100 ton piasku, to trzeci tego typu obiekt w gminie – po Szyszkowie (przy świetlicy wiejskiej) i Praszce (przy SP nr 3 i orliku).

Drugą część imprezy stanowiło Święto Pieczonego Ziemniaka. Było zbieranie ziemniaków ukrytych na całym boisku, z których następnie wykonywano figury. Potem gry i zabawy na wesoło – także z ziemniakami w roli głównej. W niektórych brali udział również wychowawcy poszczególnych klas: Iwona Kalemba-Niedzielska, Jolanta Łęgosz, Krystyna Kukuł, Katarzyna Tabor, Lidia Błach, Lidia Huszno, Barbara Morawiak i Marta Pawlak. Atrakcje stanowiły też przejażdżki po Strojcu bryczką, co zaoferowali Leszek Kałwak i Katarzyna Kałwak-Garguła. Oczywiście nie mogło również zabraknąć pieczenia ziemniaków na ognisku. W organizację wydarzenia włączyli się również: Beata Antosik. Krystyna Kukuł, Lidia Huszno i Sebastian Uznański.