W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji we wrześniu na korytarzach naszej szkoły pojawiły się plakaty informujące o udziale w akcji oraz przypominające o matematycznych umiejętnościach. Tabliczka mnożenia królowała również na wszystkich schodach w szkole. W miniony piątek Samorząd Uczniowski (Wiktoria Łapucha, Oliwia Górka, Kamil Pawelczak oraz Wiktoria Mencfel) wcielił się w rolę komisji egzaminacyjnej i przeprowadzał egzaminy z „wiedzy tabliczkowej”. Do egzaminu przystąpili uczniowie klas III- VIII oraz pracownicy szkoły. Aby uzyskać miano „Eksperta Tabliczki Mnożenia” należało poprawnie uzupełnić 5 działań matematycznych w ciągu 1 minuty. W tym roku tytuł ten zdobyło 27 uczniów. Otrzymali oni certyfikaty, naklejki z logiem akcji oraz słodkie nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Gielzok