Dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi. Dotyczyły one następującej tematyki: Zasoby wody i ich ochrona, Skąd się bierze prąd? – odnawialne źródła energii, Earth Day, Różnorodność stawonogów, Eko – rzeźba, Segregacja odpadów, Zanieczyszczenia powietrza – smog. Były one prowadzone przez zaproszonych gości: Panią Martę Zagrodnik i Agnieszkę Kałwak – Śliwka – przedstawicielki Urzędu Miejskiego w Praszce, uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Praszce: Leonarda Bartkowskiego i Sandrę Wyrębak oraz Panią Martę Pawlak, Alicję Ośródkę, Katarzynę Tabor i uczniów naszej szkoły: Marię Krupę, Igę Pilak, Lenę Boczkowską, Lilianę Grygiel, Szymona Morawiaka. W przerwie między zajęciami uczniowie mieli możliwość zjedzenia przygotowanej przez siebie zdrowej kanapki – tu ogromnym zaangażowaniem i pomocą wykazali się uczniowie: Lena Kos, Weronika Koper, Martyna Pokorska, Nikola Komorowska i Kacper Rak. Podsumowując dzisiejszy dzień uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że był on bardzo intensywny, a zajęcia ciekawe i pouczające – szczególnie te prowadzone przez pasjonata stawonogów – Leonarda Bartkowskiego. Wszystkim osobom, a szczególnie naszym gościom bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie zajęć i udział w obchodach Dnia Ziemi.