21.lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.W naszej szkole tradycyjnie to tydzień obchodów tego święta podczas lekcji j.polskiego,zajęć świetlicowych i w bibliotece . Uczniowie klasy czwartej mogli sprawdzić swoje umiejętności, rozwiązując zagadki językowe oraz ortograficzne. Dwie uczennice klasy piątej zamieniły się rolami z nauczycielem i poprowadziły tzw. lekcję odwróconą. Zorganizowały klasowy konkurs na Mistrza Poprawnej Polszczyzny oraz sprawdziły, jak ich koledzy radzą sobie z niezwykle trudnymi łamańcami językowymi. Ze znajomości zasad ortograficznych egzaminowani byli także nauczyciele, którym przyszło napisać niezwykle trudne dyktanda. Wszyscy poradzili sobie jednak doskonale z gżegżółką, piegżą, Szczebrzeszynem, chrząszczem, rzeżuchą oraz rozżarzoną brytfanną i otrzymali tytuł Mistrza Ortografii.Uczniowie klas 6-8 tworzyli feminatywy,poznali słowiańskie imiona męskie i żeńskie ,poznali gwarę poznańską oraz wzbogacali zasób słownictwa .Świetliczaki stworzyły ortograficzne mandale .Samorząd uczniowski dla wszystkich zorganizował dwa konkursy językowe .Podczas zajęć zwracano uwagę na poprawność językową,przypominano o błędach jakie popełniamy w codziennej konwersacji.Czwartoklasiści zostali mistrzami ,,Literaków”.

Językowe aktywności łączyły naukę z zabawą.Jednym słowem ,język polski lepiej znamy i o niego dbamy .