Laboratorium Przyszłości

Informujemy, iż zostaliśmy zakwalifikowani do programu Laboratoria Przyszłości i w jego ramach otrzymaliśmy dofinansowanie na nowoczesny sprzęt w kwocie 60000 złotych.

Co to Laboratoria Przyszłości?

Największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty,sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawi się

we wszystkich polskich szkołach już niedługo! Rusza największa inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego. (https://www.gov.pl/web/laboratoria)

W ramach programu w naszej szkole zakupiony został następujący sprzęt:

• drukarka 3D
  • zestaw audio-wideo
  • mikrokontroler z lutownicą
  • wyposażenie pracowni twórczej (m.in. wyposażenie kuchni, maszyny do szycia, krosna, wypalarki do drewna, dziurkacze ozdobne)
  • Ozobot – zestaw premium
  • akcesoria do pracy z robotami Photon.