
W kwietniu książki stają się głównymi bohaterami. To wyjątkowy czas dla wszystkich miłośników czytania, ponieważ obchodzimy wtedy:
2 kwietnia – Dzień Książki dla Dzieci
23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej została przygotowana wystawa starych książek. Na uczniów czekały także różnorodne rebusy, zadania, ciekawe książki oraz konkursy związane z czytelnictwem.
Zorganizowany został również plebiscyt pt. „Gdzie lubisz czytać książki?”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Pragniemy także w tym miejscu przesłać gorące pozdrowienia autorce – pani Kasia Jurczyk, mieszkance naszej miejscowości Strojec. ![]()
![]()
Zachęcamy wszystkich do sięgania po książki – bo czytanie rozwija wyobraźnię, wiedzę i wrażliwość!


