Nasza szkoła wspólnie ze stowarzyszeniem  „Pomocna dłoń”  już po raz jedenasty zorganizowała akcję zbiórki żywności „Boże Narodzenie 2016”. Tym razem wolontariuszami  zostali uczniowie klasy IV: Katarzyna Mysiura, Paulina Placek, Zuzanna Wicher, Zuzanna Skowron, Daniel Sikora, Piotr Białkowski, Filip Siewiera i Krystian Wicher.
Dzieci w sobotę 3 grudnia w sklepach spożywczych znajdujących się na terenie Brzezin i Strojca zachęcali mieszkańców do wsparcia naszych działań. Społeczność lokalna jak zwykle nie zawiodła, za co jesteśmy wdzięczni i bardzo dziękujemy. Z zebranych przez wolontariuszy produktów spożywczych przygotowaliśmy paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży, szczególnie z Zespołu Placówek Specjalnych w Praszce.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim właścicielom sklepów, którzy od lat wspierają naszą akcję oraz wolontariuszom za ich zaangażowanie w niesieniu pomocy osobom potrzebującym.
Koordynatorem akcji była Katarzyna Tabor.