W dniu 28 października Pierwszaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Celem wizyty było przekazanie im książeczek „Pierwsze abecadło” oraz specjalnej planszy z abecadłem. Książki wchodzą w skład  przygotowanej przez Instytut Książki Wyprawki Czytelniczej w  ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, zachęcanie ich do czytania. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie korzyści daje czytanie książek, jak dbać o książki, aby służyły jak najdłużej, a ich koleżanki z klasy IV-Malwina i Ewelina recytowały wiersze potwierdzając , że warto czytać. Wyprawki wręczone uroczyście przez Panią Dyrektor spodobały się Pierwszakom. Mamy nadzieję, że będą ich cieszyć długo.

Życzymy miłej zabawy w poznawaniu alfabetu i zachęcamy do częstego sięgania po książki, a więc miłego czytania !