W dniu 30 maja 2017r uczniowie   klasy I-III  z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce autokarowej do  Kotliny Kłodzkiej.  

W programie mieliśmy zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku, Muzeum Minerałów oraz płukanie złota lub szukanie kamieni szlachetnych. W kopali wszystkich zainteresował rzadko spotykany podziemny wodospad. Kolejny punkt programu  to Kłodzko. Tam  w programie było przejście  Podziemną Trasą Turystyczną w Kłodzku, która ma 600m długości, przejście po Moście Świętego Jana na rzece Młynówka. Most ten porównywany jest do Mostu Karola w Pradze. Zwiedziliśmy  też Rynek Starego Miasta z pięknymi kamieniczkami i fontanną. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Średniowieczne Mury Obronne w Paczkowie zwanym „Polskim Carcassonne”.

Pogoda bardzo nam dopisywała i było bardzo gorąco. W kopalni mogliśmy się trochę ochłodzić,  gdyż temperatura w niej wynosi 9 stopni C. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń ze skarbami w postaci grudek złota, kamieni szlachetnych,  imiennymi Certyfikatami Zdobywców Kopalni Złota w Złotym Stoku oraz pamiątkowymi „złotymi” monetami i sztabkami złota.