Wycieczka w związku z udziałem naszej szkoły w projekcie „Mamy Rady na Odpady”.

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do PSZOK w Antoniowie, a następnie do Zaczarowanego Świata w Opolu. Najpierw dowiedzieliśmy się jakie rodzaje odpadów przyjmowane są w punkcie, a następnie przypomnieliśmy sobie zasady ich segregacji. Potem udaliśmy się w dalszą drogę do Opola. Tam uczestniczyliśmy w warsztatach podczas których szukaliśmy sposobów na ograniczenie produkcji śmieci oraz korzyści płynących z ich ponownego wykorzystania. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie czym jest plastik i jakie znamy jego rodzaje.

Po zajęciach zjedliśmy pyszny obiad i udaliśmy się w drogę powrotną.

Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z PSZOK w Antoniowie oraz Paniom z Zaczarowanego Świata – Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE za przeprowadzenie ciekawych zajęć.