Wycieczki szkolne to zawsze wielka radość dla uczniów. Nie tylko bawią i uczą, ale też pozwalają na urozmaicenie nauki oraz oderwanie się od szkolnej ławki. W dniu dzisiejszym 32 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Inwałdu i Wieliczki.
Pierwszym punktem naszej wyprawy był przepiękny Park Miniatur w Inwałdzie, gdzie mogliśmy odbyć międzykontynentalną podróż przez Grecję, Włochy, Francję, Chiny, Meksyk, USA, Polskę podziwiając miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Ponadto dużą atrakcją dla uczniów był Zielony Labirynt, Kino 5D, Symulator, Super Ślizg, karuzele oraz wiele innych atrakcji.
Następnie udaliśmy się do leżącej na obrzeżach Krakowa Kopalni Soli „Wieliczka”, która jest niesamowitym podziemnym światem cudów wpisanym na listę UNESCO. Kopalnia była czynna przez 900 lat i dawniej należała do największych kopalń soli kamiennych na świecie. W jej skład wchodzi ponad 200 km przejść podziemnych i 2000 jaskiń różnej wielkości. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy na głębokości 64 metrów, a zakończyliśmy na poziomie 135 metrów pod ziemią, oglądając wiele pięknych komór i rzeźb solnych oraz główną atrakcję czyli kaplicę całkowicie wyrzeźbioną w solnej bryle.
Pełni wrażeń, nowych doświadczeń, wspomnień oraz wiedzy o przepięknych miejscach w Polsce z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do naszych domów mając nadzieję, że kiedyś wrócimy i na nowo odkryjemy piękno naszej ojczyzny.