Tydzień Języka Ojczystego to już tradycja w naszej szkole.W ramach jego obchodów uczniowie klas IV – VIII w czasie lekcji języka polskiego : poznawali ciekawostki związane z historią języka ojczystego , nauczyli się najstarszego zapisanego w języku polskim zdania, sprawdzili swoją wiedzę, rozwiązując test „Czy mówisz i piszesz poprawnie?”, układali puzzle językowe, zmagali się z łamańcami językowymi i dyktandami online, sprawdzali swoją wiedzę ze znajomości polskich pisarzy i poetów oraz oglądali filmiki dotyczące pochodzenia i rozwoju języka polskiego. Dodatkowo uczniowie klasy V przygotowali plakaty, na których udowodnili, że język polski jest pełen trudnych i wieloznacznych słów ,a uczniowie klas starszych napisali opowiadania twórcze na jeden z wybranych tematów. Te wszystkie zadania wykonywaliśmy zdalnie. Natomiast uczący się stacjonarnie uczniowie klas I,II i III mogli zmierzyć się z różnymi zadaniami językowymi organizowanymi w świetlicy szkolnej i bibliotece. Najłatwiejsze okazały się skojarzenia bohaterów bajek z tytułami książek, zagadki bajkowe. Uczniowie podzieleni na grupy świetnie spisali się również w minipodchodach rozwiązując kolejne zadania. Wielkim wyzwaniem było dyktando i „walka” o tytuł „Mistrza Ortografii”, zwycięzcami zostały: w klasie drugiej Milena Placek, w klasie trzeciej Nikola Baś.Dużym powodzeniem cieszył się konkurs ,,Moje ulubione słowo ‘’, czyli słowo polskie wykonane dowolną techniką. Nagrody za najciekawsze opowiadanie oraz konkurs wręczymy po powrocie wszystkich uczniów do szkoły.

B.Antosik, L.Błach, B.Kołodziejska, A.Nowałka i A.Paduszek.