W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto.

Tradycja tego święta ma już 20 lat. Celem obchodów jest promocja bibliotek szkolnych i jej działań, rozbudzanie i kształcenie kultury czytelniczej, a przede wszystkim rozwijanie miłości do książek i czytania. Z tej okazji nasza biblioteka razem ze świetlicą i samorządem uczniowskim przygotowała dla czytelników wiele konkursów:

•  na najciekawszą zakładkę do książki,
  • plastyczny pod hasłem ,,Bohaterowie naszych ulubionych książek’’.

Natomiast konkurs wiedzy o  lekturach  trwał tydzień, czyli każdego dnia na gazetce obok pracowni polonistycznej uczestnicy ( uczniowie klas IV-VI i VII-VIII) otrzymywali pytanie lub cytat przygotowane przez organizatorki. Wyzwania nie podjęli uczniowie z grupy najstarszej ale młodsi dopisali i wiedzą i liczebnością.

Zwycięzcom konkursów gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych, a tych na pewno nie zabraknie.

Kiermasz taniej książki, wystawki książek, pogadanki na temat zalet czytania to również działania zachęcające do korzystania z zasobów bibliotecznych. Każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Pamiętajmy, że biblioteka to miejsce zaczarowane, a nasza szczególnie, blisko tu do bajki, prawdy i do uśmiechu.

Organizatorki: K.Brodna, B.Kołodziejska i L.Błach