Kwiecień rozpoczęliśmy w naszej szkole od spotkania z ks. misjonarzem Rafałem Wujcem, w ramach spotkań z ciekawymi osobami. Wszystkie klasy, łącznie z zerówką, razem rozpoczęły od wspólnej modlitwy i piosenki w języku polskim i hiszpańskim. Nasz gość przez 7 i pół roku był na misjach w Ekwadorze i rok na Kubie. Zjechał do Polski w lipcu ubiegłego roku. Jego ciekawe opowieści dopełniały zdjęcia i filmy z Ameryki. Dużym zainteresowaniem uczniów okazały się stroje ekwadorczyków, które niektórzy z nich mogli przymierzyć. Ksiądz dzielił się z nami trudami ale i radościami głoszenia Ewangelii, a dzięki temu mogliśmy bardziej zrozumieć, że nie trzeba wstydzić się swojej wiary i z radością o niej świadczyć. Na zakończenie spotkania przekazaliśmy ks. misjonarzowi zebrane pieniądze w wielkopostnej akcji WORECZEK ZIARNA, było to 232 zł., które przekaże na misje.
 „Hasta luego” – tak pożegnał się z nami misjonarz, stąd mamy nadzieję, że jeszcze się z nim kiedyś spotkamy. „Muchas gracias, hasta luego Padre Rafael”.

Katarzyna Grygiel