9.marca w sali polonistycznej odbyło się spotkanie Klubu Aktywnego Czytelnika, tym razem dla uczniów klas I-III. Najmłodsi wysłuchali baśni Andersena ,,Calineczka”, którą czytała pani B.Kołodziejska. Następnie sami czytali wybrane fragmenty różnych baśni,a uczestnicy zgadywali z jakich utworów pochodzą. W.Łapucha, W.Mencfel i O.Górka przygotowały konkursy związane z bajkami i baśniami,gdyż taki był motyw przewodni tego spotkania. Nasi najmłodsi czytelnicy poradzili sobie i tutaj znakomicie, wykazując się znajomością bajek współczesnych. Koło teatralne przygotowało dwa przedstawienia: ,,Królewna Maruda” i ,,Jaś i Małgosia”. Wiele radości sprawiła zabawa z miotłą Baby Jagi. Zaprezentowano również wystawę prac o znanych bajkopisarzach, którą przygotowali uczniowie IV klasy. Milusińscy czytelnicy otrzymali od organizatorek ,,słodkie” naszyjniki oraz kolorowanki tematyczne. Mamy nadzieję, że rozbudziłyśmy pasję czytelniczą w małych czytelnikach,bo przecież kto z nas nie lubi baśni i bajek-stwierdziły po spotkaniu organizatorki L. Błach i B. Kołodziejska. Następne spotkanie wkrótce. Przypominamy, że cały rok szkolny członkowie Klubu Aktywnego Czytelnika biorą udział w konkursach bibliotecznych, czytają dla najmłodszych i chętnie wymieniają się ciekawymi książkami.