W naszej szkole realizowany jest  program „Bezpieczna+”, w ramach którego uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych działaniach. W październiku wychowawcy  klas przeprowadzili zajęcia na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie przygotowali plakaty zawierające informacje o bezpieczeństwie w sieci. Ponadto mogli wziąć udział w konkursie plastycznym i stworzyć prezentację multimedialną.
W listopadzie rozmawialiśmy o zdrowym stylu życia. Dzieci i młodzież uczestniczyli w spotkaniach z pielęgniarką szkolną panią Agnieszką Stanaszek  i panią dietetyk Anną Smykałą. Panie zwróciły uwagę, że w okresie rozwoju i wzrostu bardzo ważne jest zapewnienie organizmowi wszystkich składników pokarmowych w odpowiednich ilościach, mówiły również o Piramidzie Zdrowego Żywienia i regularnym spożywaniu posiłków. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali pyszne, kolorowe, ale przede wszystkim zdrowe kanapki. Podsumowaniem działań było ogłoszenie konkursu plastycznego: Czy wiesz co jesz? – Zdrowo się odżywiam.

Wyniki wszystkich konkursów zostaną ogłoszone już niebawem.

Katarzyna Tabor