Dzień samorządności i pierwszy dzień wiosny to okazja, aby nasi uczniowie przejęli władzę w szkole.

Podczas apelu symboliczny klucz do władzy uczniowskiej z rąk Pani Dyrektor otrzymała przewodnicząca Samorządu uczniowskiego Weronika Jura, która wcieliła się w rolę Szanownej Dyrekcji. Lekcje dzisiaj prowadzili nowi nauczyciele, a mianowicie ósmoklasiści, którzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując wiosenne aktywności. Przerwy spędzaliśmy ze śpiewem na ustach w wesołym korowodzie korytarzami szkolnymi. Nad całością czuwała nowa Pani Dyrektor ze swoimi dwiema asystentkami.

Podczas spaceru ulicami Strojca, przeganialiśmy zimę a na boisku szkolnym spłonęła Marzanna, symbol złej zimy.

Nagrody i dyplomy otrzymali dzisiaj Mistrzowie Ortografii w klasach II-VIII.

Rozstrzygnięte zostały konkursy z okazji dnia motyla, które zorganizowały Panie ze świetlicy oraz Samorząd Uczniowski.

Jak co roku tego dnia solidaryzowaliśmy się z osobami z Zespołem Downa,zakładając skarpetki nie do pary .

Wiosenne aktywności zintegrowały całą społeczność szkolną. Z pewnością był to udany początek wiosny.