Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią 20 października odbyło się  pierwsze spotkanie w ramach Klubu  Aktywnego Czytelnika . Hasło przewodnie to: czytamy ,,straszne ‘’ historie. Przy nastrojowych świecach wspólnie czytaliśmy  fragmenty wybranych książek dla dzieci i młodzieży z tzw. dreszczykiem. Klimat tworzył również wystrój sali ,a organizatorki zadbały o ciepłą herbatkę i coś słodkiego. Młodzi czytelnicy zaskoczyli bardzo pozytywnie strojem i makijażem. Każdy uczestnik przyniósł również oprócz książki coś dobrego by podzielić się z innymi nie tylko wrażeniami czytelniczymi. Furorę zrobiły m.in. paluchy upieczone przez dziewczęta z VI klasy. Zresztą szóstoklasistki włożyły wiele starań by to spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, co nas cieszy. Klubowicze otrzymali kartę aktywnego czytelnika, która jest przepustką do nagrody za całoroczną sumienną pracę propagującą modę na czytanie książek.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również  Pani Dyrektor, którą ucieszył fakt, że tak wielu uczniów  naszej szkoły zaangażowało się w te działania. Na zakończenie spotkania czytaliśmy ciekawostki o  miejscach w Polsce, które owiane są legendą związaną z duchami , a  każdy uczestnik otrzymał kolorowankę tematyczną . Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje rzetelną pracą klubowiczów, a w bibliotece szkolnej książki zaczną ,,znikać z półek’’.

Organizatorki dziękują również rodzicom, którzy zadali sobie trud i dostarczyli zapalonych miłośników wspólnego czytania na spotkanie.