„Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Strojcu” to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z szkołą. Dla najmłodszych uczniów było to ogromne przeżycie, ale trzymali się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowali wierszyki i śpiewali piosenki otrzymując od rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości oraz kolegów i koleżanek gromkie brawa. Zanim złożyli uroczystą przysięgę zaprezentowali czego już nauczyli się w szkole – po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i upominków od rodziców.

W drugiej części uroczystości uczennice klasy VII zaprezentowały krótki skecz z okazji „Dnia Nauczyciela”. Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom, emerytom oraz pracownikom szkoły najlepsze życzenia z okazji ich święta.

Agnieszka Gielzok