Dlaczego warto czytać wszyscy wiedzą, ale nie zaszkodzi przypominać o tym od czasu do czasu. Dlatego już kolejny raz włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Głośnego Czytania, aby promować czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły. Grupa uczniów klasy VI i IV z pomocą nauczycieli języka polskiego i opiekuna biblioteki szkolnej zorganizowała akcję głośnego czytania dla klas 1-3 i przedszkolaków.
Młodsi uczniowie mieli okazję wysłuchać opowieści o przygodach niesamowitych skarpetek oraz porozmawiać nt. wysłuchanych historyjek, a przedszkolaki posłuchali jak uczniowie z klasy IV czytają przygody Mamy Kokoszki i opowieść o „Złotowłosej i trzech niedźwiadkach”. Mamy nadzieję, ze tak spędzony wspólnie czas zaowocuje w przyszłości i „wciągnie” dzieci do świata książek.

Barbara Kołodziejska