Uczniowie klasy VI i VII od swoich wychowawczyń otrzymali mikołajkowy prezent w postaci bonu uprawniającego do udziału w nocce w  szkole.

,,…Czekaliśmy ponad miesiąc i doczekaliśmy się. Życie szkolne w zimowy piątkowy wieczór wygląda magicznie. Cisza i tylko my. Zaczęliśmy od zajęć na temat przewodni naszej nocki, czyli –  ,,Polska. Znasz?-Znam.’’ Odwiedziła nas Pani Dyrektor, która podziwiała nasz zapał do pracy.

W grze terenowej pod hasłem „Znamy naszą  Ojczyznę” wzięły udział trzy drużyny. Ich zadaniem było odnalezienie  poleceń, które schowane były w różnych miejscach na terenie szkoły, a następnie rozwiązanie ich. Musieliśmy wykazać się  wiedzą matematyczno – przyrodniczą. Obliczaliśmy wiek życia słynnych Polaków, rozpoznawaliśmy skały, pracowaliśmy z mapą Polski ,a także wyszukiwaliśmy  informacje na temat naszego kraju w albumach i przewodnikach. Wykonaliśmy plakaty przedstawiające ciekawostki na temat wybranych miast Polski. Obejrzeliśmy  również film z cyklu „Zakochaj się w Polsce”.

Kolacja, czyli obowiązkowo pizza, która o 21.00 w naszej stołówce smakuje wyśmienicie.

  Potem mały relaks ,czyli szykowanie miejsc noclegowych. Nabraliśmy sił i o 23.00 przystąpiliśmy do potyczek sportowych w rzędach. . Obejrzeliśmy premierę nagranego przez koło teatralne  przedstawienia ,,Sąsiedzkie porachunki’’. Następnie coś na ząb, czyli ciasto które upiekły nasze opiekunki. Nocą najlepiej obejrzeć horrorek w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy. Było super…..Czy ktoś spał? Pytajcie ,ale czy ktoś śpi na szkolnych nockach? Rano śniadanko i do domku odespać nocne szaleństwo….’’

Dziękujemy naszym opiekunkom: pani L.Błach , K.Tabor i B.Kołodziejskiej