31 maja szkolne mury tętniły śmiechem również długo po zakończeniu szkolnych zajęć. Tego dnia bowiem uczniowie klasy IV postanowili nocować w szkole. Wszyscy stawili się z kocykami, poduszkami i śpiworami. Okazało się, że dla niektórych była to pierwsza noc poza domem bez rodziców.
Spotkanie rozpoczęliśmy od treningu umiejętności rowerowych. Dzieci mogły ćwiczyć poruszanie się po jezdni na przygotowanym dla nich „miasteczku rowerowym”. Następną atrakcją były rozgrywki w zbijanego. W czasie przerwy na kolację uczniowie samodzielnie przygotowali pyszne zapiekanki. Podczas szkolnego nocowania nie zabrakło seansu filmowego, wspólnego grania w planszówki oraz tradycyjnej bitwy na poduszki. Po północy z latarkami w dłoniach czwartoklasiści poszukiwali skarbu – niespodzianki, przygotowanej przez wychowawczynię z okazji Dnia Dziecka.

Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania się, głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier i umacniania więzi. Pełni wrażeń po nocy spędzonej w szkole, uczniowie wrócili do domów, odbierani w sobotę rano przez stęsknionych rodziców.
Wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy niezawodnym rodzicom za pomoc w realizacji zadań, a uczestnikom za wspaniale, wspólnie spędzony czas.
Agnieszka Gielzok i Katarzyna Tabor