W dniu 7 kwietnia w naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznej „Rady nie od parady”  odbyły się  „Kulinarne potyczki”.  Do konkursu przystąpiło pięć drużyn: zaproszeni goście
z Zespołu Placówek Specjalnych w Praszce i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Uszycach oraz przedstawiciele klas IV, V i VI. Zadaniem uczniów było przygotowanie pysznych, kolorowych, ale przede wszystkim zdrowych kanapek.
Jury w składzie Pani Magdalena Włodarska i Pani Teresa Stasiak miało bardzo duży  problem z wytypowanie tych najlepszych, bowiem każda drużyna pracowała w skupieniu dbając o estetykę przygotowania i podania kanapek. W związku z tym  specjalistki w dziedzinie sztuki kulinarnej zadecydowały, aby wszystkie drużyny stanęły na I miejscu podium.
Po ogłoszeniu wyników wszyscy zasiedliśmy do stołu, aby wspólnie delektować się zdrowymi kanapkami. Pani Dyrektor Halina Kowalczyk podziękowała wszystkim drużynom za kulinarny profesjonalizm, a naszym gościom  za przyjęcie zaproszenia.
Razem z Wami spędziliśmy niezapomniane chwile.
Organizatorki: Katarzyna Tabor, Lidia Błach