12 grudnia, po spotkaniu z Panią dietetyk uczniowie klasy IV, V i VI wzięli udział w konkursie wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Pięcioosobowe drużyny z każdej klasy rywalizowały między sobą rozwiązując różnorodne zadania związane ze zdrowym stylem życia. Uczniowie układali piramidę zdrowego żywienia, określali rolę  składników pokarmowych dla naszego organizmu, a także rozpoznawali owoce zmysłami dotyku i smaku. Ponadto dzieci obierały mandarynki na czas i zadbały o ich estetyczne ułożenie na talerzu. Najwięcej punktów zdobyła klasa IV,  drugie miejsce otrzymali uczniowie klasy VI, a trzecie klasy V.
Organizatorki konkursu Katarzyna Tabor  i Lidia Błach oraz nasze JURY w składzie: Pani dyrektor Halina Kowalczyk, Pani pielęgniarka Agnieszka Stanaszek oraz Pani Magdalena Majerczyk zgodnie stwierdziły, że zdrowy styl życia oraz prawidłowe nawyki żywieniowe nie są dla naszych uczniów obce.