Aby uatrakcyjnić lekcje języka polskiego podczas nauki zdalnej , postanowiłyśmy zaprosić naszych uczniów (klasy IV-VIII) do kina. Tak, do kina ale online, co więcej na festiwal kinowy., Kino w trampkach ‘’bowiem to festiwal , który w 2013 r. powstał z myślą o promocji kina dla młodego widza( w przedziałach lat od 3 do 19+). Myślą przyświecającą organizatorom były słowa Janusza Korczaka:
„Nie ma dzieci – są ludzie, ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych
popędach, innej grze uczuć” .

Na festiwalu pokazywane są krótkie, średnie i pełne metraże, filmy aktorskie, dokumentalne, animowane i eksperymentalne z całego świata. Uczniowie obejrzeli filmy krótkometrażowe o różnej tematyce i problematyce. Podczas lekcji ,na podstawie materiałów przygotowanych przez organizatorów festiwalu przeprowadziłyśmy zajęcia. Niezwykła ale i niecodzienna forma przekazu różnych problemów zainteresowała uczniów, którzy mogli również głosować online na platformie festiwalu. Obejrzeliśmy następujące filmy:
,,Wąsatka”, ,,Diabeł w kieszeni’’,,,Saglana,,,,W swojej skórze’’, ,,Max’’, Kochane
pieniążki’’,, Rehak’’,,,Chłopiec i ośmiornica’’.

Nasze serca zdecydowanie skradła ,,Wąsatka’’, bo każdy z nas jest inny i dzięki temu jesteśmy wyjątkowi.
Mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób mogliśmy wspólnie pobyć razem w kinie.
Lidia Błach i Anna Paduszek.

zachęcamy do zobaczenia kolażu zdjęć na szkolnej stronie fb