Jest taki zmierzch wśród grudniowych szarych dni

kiedy w noc, gwiazda lśni…

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wprawili w zachwyt publiczność, która w niedzielne popołudnie (11 grudnia) bardzo licznie zebrała się w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Strojcu. Rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz zaproszenie goście,  mogli obejrzeć przygotowane przez uczniów i nauczycieli jasełka. Tegoroczne przedstawienie łączyło tradycję z problemami współczesnego świata. Całość tego niezwykłego przedstawienia uświetniły znane wszystkim kolędy i pastorałki. Młodzi artyści okazali się świetnymi aktorami, zaimponowali swobodą poruszania się po scenie i urzekli talentem wokalnym. Wspaniale prezentowali się w strojach przygotowanych specjalnie na ten występ. O tym, że jasełka naprawdę się podobały świadczyły gorące i huczne brawa, którymi widzowie nagrodzili młodych wykonawców. Wielogodzinne próby znów zaowocowały ogromnym sukcesem. Na zakończenie Pani Dyrektor Halina Kowalczyk podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowania uroczystości oraz złożyła życzenia bożonarodzeniowe wszystkim zebranym.