23 października świętowaliśmy Imieniny Biblioteki.

Tego dnia odwiedzający bibliotekę wpisywali się na specjalną listę obecności, mogli złożyć życzenia bibliotece wypisując je na plakacie lub zrobić laurkę. Zorganizowano także plebiscyt na „książkę ,którą warto przeczytać. Obchodom święta towarzyszyły także inne atrakcje: wystawki, konkursy, lekcje w bibliotece, kiermasze taniej książki  oraz głośne czytanie bajek przedszkolakom i najmłodszym uczniom przez starszych kolegów z Klubu Miłośników Książki.

Przedszkolakom bajki czytali: Amelka i Oliwia z kl.IV, z kl.VI Wiktor, Bartek Patrycja i Szymon czytali pierwszakom i uczniom z III klasy, a w kl.II czytali Oliwier i Daniel. Uczniowie klasy I zostali wpisani na listę czytelników i po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki otrzymali pamiątkowe zakładki. Wszyscy uczestnicy konkursów dostali drobne upominki.

Barbara Kołodziejska