Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował ten dzień 13.września.

W klasie VI i VII odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie).Uczniowie obejrzeli również krótki film na ten temat, a także wykonali pracę p.t. ,,Kropersi’’, rozwiązywali zadania z kropką w roli głównej. Ósmoklasiści dyskutowali na temat roli jednostki (kropki na mapie świata) we współczesnym świecie, po obejrzeniu filmiku ,,Kropki’’. Zajęcia przeprowadziła L.Błach. Piątoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Pani A.Gielzok stworzyli drzewo talentów. Samorząd Uczniowski dla uczniów  klas  I-V zorganizował konkurs. Uczestnicy mieli za zadanie napisać swoje imię i nazwisko za pomocą alfabetu Braille’a. Wylosowano nagrody w postaci kredek, zakreślaczy i mazaków. Pierwszoklasiści otrzymali kolorowankę i zadanie z łączeniem kropek i cyfr. Również na świetlicy szkolnej było ,,kropkowo’’, bo Pani A. Nowałka przeprowadziła zajęcia plastyczne o tej tematyce. . Z okazji tego święta uczniowie i nauczyciele byli ubrani w kropki.

Lidia Błach