Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień bez Przekleństw. Z tej okazji uczniowie klasy IV i VI przygotowali apel, który miał na celu zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów. Najpierw uczniowie klasy VI zaproponowali kolegom i koleżankom aby włożyli trochę wysiłku w to, co mówią i nie szli na językowe skróty. Następnie czwartoklasiści deklamowali wierszyki związane z tym świętem i przedstawili alternatywne teksty dla wulgaryzmów w stylu: motyla noga, kurczę blaszka ?.
Na zakończenie panie z Rady Rodziców: Monika Krupa i Teresa Siewiera ogłosiły wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach obchodów tego święta. Panie zwróciły uwagę, że miały bardzo trudny wybór, ponieważ uczniowie wszystkich klas wykazali się kreatywnością i stworzyli piękne i ciekawe prace. W kategorii klas I – IV zwyciężyła klasa I, a w kategorii klas V – VIII klasa VI. Zwycięzcy otrzymali bon upominkowy na kwotę 50,00 zł ufundowany przez Radę Rodziców z przeznaczeniem na działania integrujące zespół klasowy. Ponadto wszystkie klasy otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie.
Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a paniom Monice i Teresie za zaangażowanie i obecność na dzisiejszym apelu.

Korzystając z okazji, iż cała społeczność uczniowska zebrała się w sali gimnastycznej p. Krystyna Brodna wraz z p. dyrektor Haliną Kowalczyk wręczyły nagrody i dyplomy uczestnikom I Regionalnego Konkursu dla klas I – III Picture Dictionary organizowanego przez PODN w Kluczborku. Udział w etapie szkolnym wzięli: Basia Sala 1 miejsce, Kamil Bednarek 2 miejsce, Sandra Wilczyńska 3 , ponadto Julia Łapucha, Filip Ośrodka, Hania Drab, Kacper Walczyk. Najlepsza praca została wysłana do Kluczborka.

Agnieszka Gielzok, Katarzyna Tabor