Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Nasza szkoła została zgłoszona i wpisana na mapę europejskich działań z wydarzeniami w ramach Code Week EU, który trwał od 5 do 20 października 2019.
Inspirując się cyklem scenariuszy zajęć ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować podczas zajęć informatyki zaplanowaliśmy i realizowaliśmy różnorodne zajęcia. Poznaliśmy historię Code Week, wspólnie kodowaliśmy napis Code Week z wykorzystaniem maty, kolorowych kubeczków oraz generatora kodów do wydruku. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Lidii Błach zorganizował „zakodowany konkurs”, w którym udział wzięli uczniowie klas I-V. Ponadto na lekcjach języka polskiego uczniowie klas VI-VIII kodowali twórczość Jana Kochanowskiego oraz lekturę ,,Felix,Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.
Korzystając z inspiracji, pomysłów, wiedzy i doświadczeń innych nauczycieli z całego świata wzbogaciliśmy swoje doświadczenia. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że „warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach”.
Agnieszka Gielzok