W dniu 27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel zorganizowany z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dnia Zdrowia i Dnia Ziemi.
Najpierw uczniowie V klasy przedstawili inscenizację, tak aby przybliżyć te ważne dla naszego kraju wydarzenia, najmłodszym uczniom i nie tylko. Podkreślili powagę świąt majowych i wyjaśnili czym jest właściwa postawa obywatelska. Pieśni patriotyczne zaśpiewał chór szkolny.
Maj to również czas radosnych spotkań majówkowych i na taką majówkę zaprosili uczniowie V i VI klasy. Piątoklasiści wystawili krótką sztukę pt. ,,Pewien słoń ‘’ której najważniejszym przekazem były słowa:

,, Lepiej zawsze być sobą
Nie udawać nikogo.
Niech ta bajka o słoniu
Będzie dla Ciebie przestrogą…”

Następnie mogliśmy zobaczyć przygotowaną przez uczennice klasy VI inscenizację „Rzepki” Juliana Tuwima w języku angielskim.

O zdrowym stylu życia opowiadali uczniowie klasy I, III i IV. Pierwszoklasiści zachęcali do spożywania zdrowego, pełnego witamin i minerałów pożywienia, recytując krótkie wierszyki i śpiewając piosenkę o witaminkach, natomiast uczniowie klasy III przygotowali montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz”.
Czwartoklasiści zwrócili uwagę na problemy ekologiczne naszej planety, oraz zachęcali wszystkich do zmiany stylu życia, bo dzięki temu możemy wpłynąć na poprawę stanu środowiska.

Uczniom klasy I, III, IV, V i VI bardzo serdecznie dziękujemy za piękne występy.

Katarzyna Tabor