14. października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Był to jednak szczególny dzień dla pierwszoklasistów, gdyż tradycją naszej szkoły jest pasowanie pierwszaków w tym szczególnym dniu. Pierwszaki zdały ,,egzamin ‘’ wobec społeczności szkolnej i tym samym dostąpili zaszczytu pasowania przez Panią Dyrektor H. Kowalczyk, magicznym ołówkiem. Pod kierunkiem wychowawczyni Pani I. Niedzielskiej- Kalemby przygotowali program muzyczno-artystyczny. Natomiast w zadumę nad sensem zdobywania wiedzy przez młodego człowieka wprowadzili nas uczniowie klasy VIII, którzy zaprezentowali program artystyczny, będący poetycko- muzycznym podziękowaniem dla tych ,którzy kształtują młodego człowieka swoją codzienną pracą. Chór szkolny uświetnił to wydarzenie wyśpiewanymi życzeniami.

Lidia Błach