Szkolne Kolędowanie 2017

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku przygotowali świ...

Czytaj więcej

Zbiórka żywności

W sobotę 2 grudnia w sklepach w Brzezinach i Strojcu została zorganizowana zbiórka żywności. Wolontariusze z naszej szkoły: Katarzyna Mysiura, Paulina Placek, Zuzanna Skowron, Zuzanna Wicher, Krystian Wicher, Olivier Klimiński, Maciej Kościelny, D...

Czytaj więcej

„Mikołaj się zbliża, dzieci się radują…”

06.12.2017r. Dzień św Mikołaja spędziliśmy w naszym oddziale zamiejscowym w Ganie. Obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu kółka teatralnego działającego w Świetlicy wiejskiej w Ganie, w reżyserii pani instruktor Moniki Sikora. Czarodziejskie ...

Czytaj więcej

Mikołajkowy Bieg Po Zdrowie

6 grudnia w naszej szkole odbył się „Mikołajkowy Bieg po Zdrowie”. Jest  to kolejne działanie w ramach programu „Bezpieczna+. W tym wyjątkowym dniu  na uczniów czekało wiele niespodzianek. Najpierw dzieci z klas młodszych ucze...

Czytaj więcej

Wycieczka kl 1-3 do Teatru w Częstochowie

21 listopada uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Obejrzeliśmy bardzo ciekawy spektakl pt. „Kometa nad Doliną Muminków”. Dużą ciekawostką dla uczniów okazało...

Czytaj więcej

Andrzejki

Andrzejki są doskonałą okazją do przepowiadania przyszłości. Uczniowie klasy V przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów andrzejkowe wróżby. Było lanie wosku i wróżenie z kształtu zastygłej masy, zaczarowane kubeczki i magiczna kula, moż...

Czytaj więcej

Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków 2017

30.11.2017 r. Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków. To już tradycja! Sport i i świetna zabawa! Kolorowo i sportowo! Całym przedszkolem dotarliśmy na halę sportową ” Kotwica” w Praszce. Starszaki pokazały co potrafią, że są sprawne i ...

Czytaj więcej

Wyjazd do kina kl. IV-VI

27.listopada uczniowie klas IV-VI w ramach mikołajkowych atrakcji byli na wycieczce w Częstochowie w kinie na filmie p.t. ,,Mikołaj w każdym z nas’’. Ta ciepła i pełna spokoju opowieść wprowadziła nas w świąteczną zadumę i nauczyła, ...

Czytaj więcej

Lektura inaczej kl IV

Nauka wcale nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie klasy czwartej, którzy podczas omawiania lektury „Akademia pana Kleksa” wzięli udział w lekcji kleksografii, a następnie wykonali lapbooki na podstawie lektury. Wszystkim bar...

Czytaj więcej