Ostatni dzień nauki w szkole przed feriami świątecznymi był bardzo pracowity dla młodych piłkarzy ręcznych ZS-P w Strojcu.Wzięli oni udział w finale Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w mini piłce ręcznej chłopców,które odbyły się w Kolonowskim.Udział wzięli przedstawiciele czterech szkół: PSP Tułowice,PSP Mąkoszyce,ZS Kolonowskie i ZS-P Strojec.Mecze były bardzo zacięte,suche wyniki nie zawsze oddają atmosferę i dramaturgię spotkań,nikt się nie oszczędzał ,każdy wiedział o jaką stawkę toczy się gra.
Wyniki spotkań:
Kolonowskie  –  Tułowice         6-6
Mąkoszyce    – Strojec            3-10
Tułowice        – Strojec           13-9
Kolonowskie   – Mąkoszyce    12-4
Mąkoszyce    – Tułowice         10-15
Kolonowskie   – Strojec           10-7

Kolejność
1.ZS Kolonowskie
2.PSP Tułowice
3. ZS-P Strojec
4.PSP Mąkoszyce

Zajęcie trzeciego miejsca w takiej stawce drużyn to prawdziwy sukces młodych piłkarzy ręcznych ze Strojca tym bardziej,że większa część drużyny to uczniowie klasy V i IV.
Skład drużyny i strzelone bramki:
Kamil Pawelczak   bramkarz
Piotr Werner     7
Kacper Sykulski   1
Bartosz Kowalczyk  5
Grzegorz Wilhelm   8
Wiktor Pokorski     2
Łukasz Jarząb    3
Bartosz Pyrzyk
Mikołaj Mieszała
Olivier Klimiński

To drugi brązowy medal zdobyty w tym roku szkolnym w grach zespołowych przez tych chłopaków wcześniej zajęli trzecie miejsce w mini koszykówce w mistrzostwach województwa.

Ze sportowym pozdrowieniem Romuald Natkański
20170412_132106 (Kopiowanie)