W dniu 29.09 odbyły się w Starym Oleśnie w ośrodku Anpol mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Z naszej szkoły w skład reprezentacji gminy weszli: Kinga Grzebielec, Samanta Łapucha, Wiktoria Skowron, Patrycja Pokorska, Olivier Klimiński, Szymon Wicher, Piotr Werner, Kacper Sykulski, Grzegorz Wilhelm.
W biegu uczniów klas V i młodsi klasą dla siebie był Olivier, który wygrał bieg z wyraźną przewagą, Szymon był w tym biegu VI. Kinga w biegu na 1000 m. była XII.
W biegach uczniów kl.Vi dziewczęta zajęły: Samanta XII,Wiktoria XV, a Patrycja XVII miejsce chłopcy poradzili sobie lepiej Piotrek wygrał ze znaczną przewagą, V miejsce zajął Kacper, a VI Grzegorz.
W mistrzostwach województwa bierze udział pierwszych pięciu w każdym biegu.Ponieważ w ubiegłym roku Piotrek zajął V miejsce powiat oleski otrzymał dodatkowe miejsce dla uczniów, którzy zajęli miejsca VI. Ponieważ obaj byli ze Strojca konieczne było losowanie. Los wskazał na Grzegorza.Tak więc w finale wojewódzkim wezmą udział: Piotr Werner, Kacper Sykulski, Grzegorz Wilhelm oraz Olivier Klimiński.
W tym samym miejscu 3.10.2016 roku odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Wystawiliśmy drużynę dziewcząt i chłopców.Biorąc pod uwagę możliwości dziewczęta otrzymały zadanie wyprzedzenia drużyn z Praszki, a chłopakom postawiono zadanie zdobycia pierwszego miejsca w powiecie. Oba zadania zostały spełnione. Dziewczęta zajmując VI miejsce były lepsze od reprezentacji PSP2 i PSP4 z Praszki. Chłopcy nie dali szans swoim rywalom, a niewiele brakło /ok.2-3 m./by dokonali rzeczy trudnej w biegach sztafetowych na tym etapie rywalizacji zdublowania rywala.
Skład drużyn
Dziewczęta: Patrycja Pokorska,Natalia Król,Roksana Morawiak,Zuzanna Wicher,Wiktoria Skowron,Patrycja Orzeszyna,Klaudia Golczyk i Samanta Łapucha
Chłopcy: Grzegorz Wilhelm,Bartosz Kowalczyk,Wiktor Pokorski,Kacper Sykulski,Szymon Wicher,Dominik Dziuba,Olivier Klimiński i Piotr Werner
Zawody finałowe indywidualne odbędą się w dniu 6.10 2016 w Lasocicach, a w sztafety 11.10 2016 w Namysłowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcą gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.