W dniu 2.03.2017 roku w sali sportowej PSP 24 w Opolu odbył się półfinał zawodów wojewódzkich w mini piłce koszykowej chłopców. Nasz powiat reprezentowany był przez uczniów ZS-P Strojec.
Na miejscu okazało się,że do zawodów zgłosiły się tylko dwie drużyny PSP 9 Opole i ZS-P Strojec. Organizator zaproponował aby rozegrać mecz o przedłużonym czasie gry 4 x 8 minut
Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy, ale trzy pozostałe kwarty należały już do przyjezdnych. Pomimo przewagi wzrostu gospodarzy uczniowie ze Strojca uzyskiwali coraz większą przewagę wynoszącą pod koniec trzeciej kwarty 10 pkt.Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33 – 25 na korzyść uczniów ze Strojca. Radość była ogromna bowiem ostatni występ w finale wojewódzkim koszykówki chłopców szkoła ze Strojca odnotowała w 2011 roku.