Koniec roku szkolnego sprzyja podsumowywaniu tego co udało się osiągnąć w ciągu trwania tego roku. Ten rok był wyjątkowo urodzajny w sukcesy sportowe. Ciężka praca jaką podjęła obecna klasa VI trwająca trzy lata zaczęła przynosić pożądane efekty. Nie udałoby się to osiągnąć bez pomocy uczniów klasy V czy też klasy IV, w tak małej szkole liczą się wszyscy uczniowie. W sumie w tym roku szkolnym zdobyliśmy 14 pucharów i 70 dyplomów za miejsca na podium. Do największych osiągnięć zaliczyć trzeba zdobycie III miejsca w mistrzostwach województwa w mini koszykówce chłopców i IV miejsce dziewcząt w mini piłce ręcznej w tych samych rozgrywkach. Na koniec roku udało nam się obronić II lokatę jaką zajmowaliśmy po grach zespołowych w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich. W zawodach lekkoatletycznych w dniu 16.06.2017 roku w Opolu, które w tym roku miały charakter międzynarodowy zdobyliśmy dwa srebrne medale: Piotr Werner w biegu na 1000 m. oraz sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie Kinga Grzebielec, Klaudia Golczyk, Samanta Łapucha i Patrycja Pokorska. Drugie miejsce w podsumowaniu Igrzysk to nasz największy sukces od czasu jak zaczęliśmy brać udział w tych rozgrywkach tj.od czasu utworzenia województwa opolskiego i naszej w nim przynależności.
Zdjęcie pucharów i tych którzy je zdobywali przyjdzie osobno.

Ze sportowym pozdrowieniem Romuald Natkański