W dniu 19.12.2016 roku w hali sportowej Kotwica w Praszce odbył się półfinał mistrzostw województwa w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. Udział mieli wziąć przedstawiciele powiatów prudnickiego, kluczborskiego, brzeskiego i oleskiego. Ostatecznie do zawodów zgłosiła się PSP 6 Brzeg i gospodarze PSP Strojec. Rozegrano więc jeden mecz 2 x 12 minut w którym zdecydowane zwycięstwo odniosły uczennice ze Strojca w stosunku 15 – 5
Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że odniesione w tak wspaniałym stylu nad szkołą w której pracuje 14 nauczycieli wf, a liczba dzieci wielokrotnie przekracza liczbę dzieci w Strojcu.
Skład drużyny:
Roksana Morawiak i Kinga Grzebielec  – bramkarki
Samanta Łapucha   6 bramek
Klaudia Golczyk      6 bramek
Patrycja Pokorska   2 bramki
Tamara Antosik       1 bramka
Natalia Król
Maja Król
Wiktoria Łapucha
Paulina Placek
Wiktoria Skowron
Maja Janicka

W dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyliśmy 65 bramek tracąc 16

Po raz pierwszy będziemy grać w finale wojewódzkim,który odbędzie się w styczniu 2017 roku

Dzień później do rywalizacji o udział w finale przystąpili chłopcy ze Strojca.Za przeciwników mieli:
PSP 2 Opole,PSP 5 Kędzierzyn-Koźle i PSP Komprachcice,którzy byli gospodarzami półfinału.
Wyniki spotkań:
Komprachcice – Opole               7 – 13
Strojec            – K-Koźle           13 – 5
Strojec            – Opole               9 – 11
Komprachcice – K-Koźle            4 – 9
Opole             – K-Koźle            11 – 5
Strojec           – Komprachcice    18 – 10

Ostateczna kolejność:
1. Opole
2. Strojec
3. K-Koźle
4. Komprachcice

W meczu z Opolem uczniom ze Strojca brakło trochę sportowego szczęścia,przeciwnikom po strzale w słupek piłka trafia w plecy naszego bramkarza a nam po strzale w słupek piłka wychodzi w aut.Taki jest sport.W dotychczasowych spotkaniach mistrzostw gminy,powiatu i w półfinale uczniowie ze Strojca strzelili swoim przeciwnikom 117 bramek tracąc 30.Ale w finale wojewódzkim zagrają uczniowie z PSP 2 Opole.
Skład drużyny:
Maciej Sychla i Kamil Pawelczak bramka